МЕНТОРСКА ОБУКА – ЛИДЕРСТВО У ОБРАЗОВАЊУ, тродневни семинар у Новом Саду, 31. јануар – 02. фебруар 2017. године, лични утисци:
– На једном месту једни од најбољих директора школа из Србије (све школе оцењене су 4 на екстерној евалуацији, има доста директрора и школа које су добиле највишу оцену),
– Школске управе су одабрале директоре са своје територије,
– Предавачи су одлични, поготово Мика Риску из Финске, која има најбољи образовни систем на свету,
– Организација семинара на високом нивоу, квалитет предавача, симултани превод, минутажа према планираној агенди се у минут поштовала, смештај, дневнице и путни трошкови (17.000,00 динара по директору, финансира Финска влада),
– Упознавање и размена искустава су непроцењиви,
– Примери добре праксе широм Србије, као и Финске,
– Обука је намењена за менторство у пракси будућим студентима Мастер студија – Лидерство у образовању на Филозофском факултету.
– Лично ми је драго што је највише било директора, професора физичког васпитања, мада има сјајних директора других струка.
– Част је била представљати Школску управу Нови Сад, општину Врбас, школу у Савином Селу и све запослене из ОШ „Бранко Радичевић“ Савино Село, једна од две сеоске школе на семинару.