ОШ Бранко Радичевић Савино Село

ПРОЈЕКТИ И ПРОГРАМИ У КОЈЕ ЈЕ УКЉУЧЕНА ОШ “БРАНКО РАДИЧЕВИЋ“ САВИНО СЕЛО

1. Програм „ШКОЛА БЕЗ НАСИЉА“

Школа је у програму од 2008. године.

Подршку програму дају Министарство просвете, науке и технолошког развоја и УНИЦЕФ.

Координатор за школу је руководилац школског тима за заштиту од насиља, злостављања и занемаривања по решењу директора школе се мења сваке школске године.

1. Програм „ЧУВАРИ ПРИРОДЕ – програм реализације едукације за заштиту животиња и природе“

Школа је у програму од 2009. године.

Подршку програму дају Министарство просвете и Друштво за заштиту животиња и природе Ђурђево.

Координатор за школу је Небојша Секулић, професор биологије.

1. Пројекат „ОБНОВЉИВИ ИЗВОРИ ЕНЕРГИЈЕ“

Школа је у пројекту од 2012. године.

Подршку пројекту дају Покрајински секретаријат за енергетику и минералне сировине и Друштво за обновљиве изворе енергије Средње техничке школе „Михајло Пупин“ Кула.

Координатор за школу је Александар Игић, професор техничког образовања.

1. Програм „МОЈА ШКОЛА – МОЈ КЛУБ“

Школа је у програму од 2014. године.

Подршку програму дају УЕФА, ФСС и Министарство просвете, науке и технолошког развоја.

Координатор за школу је Велимир Миличковић, професор физичког васпитања.

1. Програм „БРАНКОВИ ОСНОВЦИ“

Школа је у програму од 2016. године.

Програм је под покровитељством Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу, националне мањине – националне заједнице.

Координатор за школу је Рахман Тигањ, директор школе.

1. Програм „МРЕЖА ПРИДРУЖЕНИХ ШКОЛА УНЕСКО-а“

(The UNESCO Associated Schools Project Network)

Школа је у програму од 2017. године.

Програм подржава Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са канцеларијом УНЕСКО-а Министарства спољних послова.

Координатор за нашу школу је Рахман Тигањ, директор школе и Александар Игић, професор техничког образовања.