Током друге недеље маја, тачније од 08.-10. маја, одржано је такмичење ученика основних и средњих школа у сали биоскопа у Врбасу.

Такмичење је окупило 68 школа из пет општина: Врбас, Србобран, Бач, Бачка Паланка и Бачки Петровац.

Организатор је био Савез проналазача Србије, где је кроз радионицу требало израдити бизнис план из три понуђене области: привреда, пољопривреда и ИТ сектор.

Нашу школу су представљали ученици осмих разреда: Дајана Булић, Милан Пешић, Душан Павловић, Јован Кишрацик и Далибор Херчка. Заједно са ментором – наставником ТИО Александром Игићем одабрана је тема бизнис плана – изградња паметне куће. Наша презентација је прошла веома запажено, многи су нас убрајали у фаворите, међутим победу је однела екипа ОШ „Бранко Радичевић“ из Равног Села. За тему су имали изградњу хотела за псе.

Следеће године домаћин основним и средњим школама из пет општина биће Бачки Петровац.

Пројекат Пеметне куће можете погледати ОВДЕ.

ИЗРАДА БИЗНИС ПЛАНА